Poczytaj i wybierz swojego Buddy'ego (TUTAJ)

SGH

Dominika Wójcik

Koordynatorka Torunia, była Dyrektor Artystyczna

Kocha rysować, robić zdjęcia i kraść jedzenie z Auli Spadochronowej. W MAGLU była szefową działu Grafika 2015/2017, jednak do tej pory uwielbia inspirować się nosami innych Maglowiczów podczas tworzenia postaci. Zaraża optymizmem i energią. Trzeba naprawdę szybko chodzić, aby za nią nadążyć.

Obecnie koordynuje wyjazd do Torunia. Miłością darzy jednorożce i kawę - ratuje ją nawet spadając ze schodów. Do MAGLA poszła ponieważ chciała chodzić za darmo do teatru i pisać recenzje. Póki co jednak z żadnej z tych opcji nie skorzystała.

Elwira Szczęsna

Szefowa działu foto, wicekoordynatorka ŚKT

Szefowa działu Foto i wicekoordynatorka XI Świątecznego Koncertu SGH. W MAGLU rozwija swoje największe pasje – jedzenie i robienie zdjęć. Oprócz tego lubi muzykę klasyczną i górskie wędrówki. Gdyby usunąć z jej imienia kilka liter, byłaby Ewą – być może dlatego nieustannie mylona jest z Maglową szefową Spamu.

Dobrodziejstwa Auli Spadochronowej to dla niej zdecydowanie za mało, cebulę zbiera również przy użyciu legitymacji dziennikarskiej. Do MAGLA przyszła, żeby zarażać innych entuzjazmem, świątecznym klimatem, a czasem po prostu chorobą.

Marcin Czarnecki

Prezes Stowarzyszenia Akademickiego Magpress

Człowiek-orkiestra: choć pełni funkcję Prezesa MagPressu, w głębi serca równie chętnie poświęciłby się korekcie artykułów i weekendowym romansom ze składem kolejnych numerów. Miłośnik Formuły 1, francuskiej administracji i nocy spędzanych przy ognisku.

Zawsze czujny, gdy coś dzieje się na Spado - podobno szuka reklamodawców, ale dziwnym trafem zawsze wraca z łowów wyposażony w zapas krówek i długopisów. Przyszedł do MAGLA, żeby pisać do działu Muzyka, ale zapisał się w historii czasopisma jako rodowity łodzianin, który przejął dział Warszawa w czasie pobytu na wymianie w Tuluzie.

Marcin Kruk

Szef Działu 3po3

Marcin to idealny przykład ambitnego studenta. To jemu zawdzięczamy, po licznych przygodach, powstanie dodatku biznesowego Pokieruj Swoją Karierą, którego był redaktorem prowadzącym. Humoru również nie można mu odmówić - to on szefuje działem 3po3, od którego powinno zaczynać się lekturę Magla. Ta niezwykła, wszystko dogłębnie analizująca dusza nie mogła pozwolić sobie na lenistwo nawet w wakacje, podejmując się pracy dla start-upu.

Jeśli pragniesz przebywać z kimś, kto zawsze zarazi cię motywacją, koniecznie wybierz Marcina. Z nim jedno jest pewne - przekona cię, że studia to jednak zdobywanie wiedzy, w przeciwieństwie do obiegowej opinii. Ale bez przesady - z chęcią zabierze cię też na rowerowe wycieczki po mieście albo wytłumaczy, na czym polega gra w "zabijanie" przy użyciu jedynie aparatu w smarthphonie. A przy dobrej kawie w klimatycznej kawiarni z ochotą wda się w debaty na poważniejsze tematy.

Anna Lewicka

Redaktor Naczelna

Kobieta-instytucja. Choć sama zastanawia się, czy jest redaktorem, czy redaktorką, nikt nie ma wątpliwości, że naczelną. Ania jest ambitna i pomaga rozwijać się innym - zbudujcie z klocków samochód - orzekła na rozpoczęcie kadencji. Najwięcej kulisów z życia rednaczki poznamy właśnie z jej wstępniaków: że jest posiadaczką pojazdu za 20 tys. euro, myje zęby, a w ciągu roku przebiegła 10 km (sic!).

Zaczynała pisząc do Uczelni, którą później przejęła. Być może to trauma braku kolorowych stron w ulubionym dziale każe jej co miesiąc odwiedzać pobliskie ksero po najwyższą jakość wydruku - rzecz jasna za hajs MagPressu. Ania to motor napędowy machiny zwanej Maglem, bo jak pisze: bez czterech kół i kierownicy ten samochód nie pojedzie.

Wiktoria Kowalska

Szefowa działu KJK SGH

Wiktoria jest szefową działu Kto jest Kim SGH (umie to pokazać nawet w języku migowym!). Pisze do MAGLA na wiele poważnych tematów, takich jak tresura zwierząt filmowych czy warszawskie parki na wiosenny spacer. Do szerokiego grona jej zainteresowań należą żeglarstwo, wędrówki z plecakiem oraz gra w Teatrze SGH. Na nic z tych rzeczy nie zdecyduje się jednak przed poranną kawą.

Potrafi ona godzinami niczym natchniona opowiadać o swoich podróżniczych hiszpańskich przygodach, czasem niechcący przepalając sobie przy tym pół buta. Dołączenie do Magla było dla niej sentymentalnym powrotem do czasów podstawówki, kiedy to prężnie działała w redakcji szkolnej gazetki „Dwudziestynka”.

Kasia Kołodziej

Szefowa działu Felieton, była koordynatorka ŚKT

Krasnal, nasz Maglowy troll, szefuje działem felieton od połowy 2015 roku. Najchętniej chodziłaby z tabliczką “hug me”, a Maglową kanciapę zamieniła na schronisko pełne puchatych kotków. Zawsze proponuje jedzenie i jest miłośniczką snu.

Kilka lat temu usiadła na naszej kanapie redakcyjnej i zakochała się w niej tak, że dostała ją jako prezent na swoją drugą osiemnastkę. Krasnal uwielbia poznawać nowe miejsca oraz ludzi, tak też trafiła do Magla - przyszła sprawdzić co się magluje, zasiedziała się i jest do teraz <3

Adam Hugues

Koordynator rekrutacji

Szef działu sport. Karierę w Maglu zaczął jednak od recenzji spektaklu teatralnego. Gdy wszyscy mieli nadzieję, że stanie się drugim Stefanem Wiecheckim, on postanowił wybrać ścieżkę Bohdana Tomaszewskiego.

Uwielbia pływać na windsurfingu, łapać fale oraz śmigać na nartach. Do Magla przyszedł aby zachęcać dzielnych polskich studentów do czytania nie tylko tablicy na Facebooku.  A tak naprawdę skusił go szybki Internet i kilka sezonów The Walking Dead.

Anna Basta

Koordynator Koncertu Świątecznego SGH

Anna koordynuje największy (w dodatku charytatywny) projekt naszej Organizacji - XI Świąteczny Koncert SGH. Kiedy nie pędzi koncertowych łosi do pracy, oddaje się swojej miłości, jaką jest dancehall, lub językowi francuskiemu, na którego dźwięk od razu przenosi się aż do Paryża i nie da się jej stamtąd ściągnąć.

Trzymajcie się jej na Toruniu, bo może jak rok temu uda jej się przemeblować pokój albo zjechać materacem ze schodów o 5 rano. Ania mówi, że tyle pamięta i odmawia dalszego komentarza. Sama zaczęła przygodę z Maglem, żeby zaśpiewać Last Christmas na Koncercie i poznać nowe osoby. Zdecydowanie jej się to udało, bo po roku ma wspaniałych przyjaciół, wiele wspomnień z wyjazdów oraz koordynuje najlepszą imprezę tego roku!

Paweł Pinkosz

Koordynator projektów Media Student i Magiel Go Global

Koordynator Konferencji Media Student oraz koordynator Magiel Go Global. Do Magla przyszedł po punkty za działalność studencką oraz by za pomocą pisma nawracać ludzi na liberalizm, jednak do tej pory żaden jego tekst się nie ukazał.

Skupia się na działalności projektowej. Najbardziej lubi dyskutować, szczególnie o potrzebie legalizacji aborcji i braku istnienia boga. Wielki fan kina i krytyk oglądania jakichkolwiek rozgrywek sportowych.

UW

Piotr Bartman

Opiekun artystów ŚKT

Piotr, jaki jest, każdy widzi. Obecnie student II roku stosunków międzynarodowych na UW. W Maglu zajmuje się pisaniem do różnych działów a także opieką nad Świątecznym Koncertem SGH od strony organizacji pracy artystów. Czasem biega po lesie o 4 w nocy - zazwyczaj na Maglówce.

W Warszawie ogranicza się do długich wycieczek rowerowych. Poza tym, pielęgnuje swą miłość do kina i muzyki i śledzi bieżące wydarzenia na świecie. Do Magla przyszedł w poszukiwaniu darmowego śniadania i sensu życia - czy jednak je odnalazł? Być może dowiesz się, jeśli wybierzesz go na buddy'ego.

Marta Kasprzyk

Prawa ręka Grafiki i Korekty

Marta K. dołączyła do MAGLA, żeby zasilić szeregi korekty. Jeżeli spytamy jednak członków naszej redakcji, jaką funkcję pełni Marta, nikt nie odważy się odpowiedzieć, bo nikt tak naprawdę nie wie. Jest tak wielozadaniowa i chętna do pomocy, że żadna misja jej nie straszna. Grafika, pomoc w składzie lub redakcji tekstów, siedzenie do późna w kanciapie – żaden problem! Co prawda widnieje w zespole korekty, ale może to tylko przykrywka?

Delektuje się literaturą, głównie fantastyką, poprawia anime w grupie fansubberskiej. A w wolnych chwilach, czyli w przerwie od maglowej pracy, lubi się położyć na Spado i zamiast gwiazd podziwiać SGH-ową piramidę.

Marta Dziedzicka

Szefowa działu Książka, była szefowa Korekty

Przyszła do MAGLA, żeby poprawiać ludzi. Przeczytała tyle artykułów, że została maglowym krytykiem literackim, czyli szefem działu Książka. Wciąż jednak wspomina korekty, po których nawet własne nazwisko wygląda podejrzanie, jakby błędnie… Zgadnijcie, czym się interesuje. Tak, literaturą! I historią. Zdecydowanie humanistka.

Michał Orlicki

Szef działu Uczelnia UW

Do Magla przybył jako niepozorny student lingwistyki stosowanej i tak jakoś został szefem działu Uczelnia UW (choć miał pisać o kulturze i nawet czasem to robi). Pozostaje romantykiem pokroju Ignacego Rzeckiego, więc część jego wypowiedzi bywa oderwana od rzeczywistości - chyba, że mowa o jakiejś rzeczywistości alternatywnej.

Poza Maglem jego naturalne środowisko stanowią warszawskie kawiarnie. UWAGA: Trzymać z dala od biografii nieistotnych ludzi i filmów nieistotnych reżyserów (przykleja się) oraz piekarnika (truje bananowym zakalcem). Poznaj Michała, zanim on pozna Ciebie - oferta limitowana.